Info: +36 70 432 9040
Info: +36 70 432 9040
A villamos berendezések olyan részletes – a méréseket és azok számszerű eredményének kiértékelését is tartalmazó – különleges erősáramú villamos szakképzettséget igénylő ellenőrzése, amely alkalmas arra, hogy kimutassa, teljesíti-e az a vonatkozó szabványok vagy azokkal egyenértékű műszaki megoldásokat tartalmazó műszaki előírások valamennyi kritériumát, továbbá a villamos berendezés első ellenőrzéskor és a rendszeresen ismétlődő időszakos vizsgálatok során végzett teljes körű felülvizsgálat, amely magába foglalja a villamos berendezés áramütés elleni védelmének és az általános szabványos állapotának (tűzvédelmi jellegű) vizsgálatát.
A 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet hatálya alá tartoznak az ipari, mezőgazdasági, szolgáltatási, kommunális, lakó- és egyéb épületek villamosenergia-ellátását biztosító vagy közvilágítási célú, a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény hatálya alá tartozó összekötő és felhasználói berendezések, valamint a potenciálisan robbanásveszélyes közegben működő villamos berendezések és védelmi rendszerek.
A rendelet a Műszaki biztonsági követelményekben határozta meg az alapkövetelményt: „A villamos berendezést úgy kell megtervezni, létesíteni, üzembe helyezni, üzemeltetni, átalakítani, javítani, rendszeresen karbantartani, üzemen kívül helyezni és megszüntetni, hogy az megfeleljen az 1. mellékletben (a továbbiakban: VMBSZ) meghatározott műszaki biztonsági követelményeknek, valamint a környezetvédelmi, tűzvédelmi, katasztrófavédelmi és munkavédelmi jogszabályokban előírtaknak.”
Vizsgálat szükséges:
Lakásokra külön előírás, hogy a felülvizsgálat végzendő bérbeadáskor és tulajdonosváltáskor.
(Jelenleg az ügyvédi gyakorlatban nem szerepel, mint az Energetikai tanúsítvány, de várható, hogy a rendeletnek megfelelően ez is elvárás lesz.Lakásokra enyhítés, hogy a felülvizsgálat elhagyható, ha fázisonként 32 A-nél nem nagyobb névleges áramerősségű túláramvédelem van a “villanyóra” alatt, és 30 mA-nél nem nagyobb érzékenységű áram-védőkapcsolóval védettek a berendezések. (Az első feltétel általában teljesül, de a második már ritkábban. A kapcsolat pedig és, vagyis mindkét feltételnek teljesülni kell.)
A helyszíni felmérés után 2 példányban elkészítjük az elvégzett villamos biztonsági felülvizsgálatról a jegyzőkönyvet .
A jegyzőkönyv tartalmazza a rá vonatkozó közelező tartalmi elemeket: a vizsgált berendezés (berendezésrész) megnevezését, az érintésvédelem módját, a megrendelő és az általa biztosított kísérő nevét, a felülvizsgáló nevét, milyen alkalomból és mikor készült, a minősítést, a hibás vagy szabványnak nem megfelelő berendezésrészek felsorolását és a következő felülvizsgálat elvégzésének határidejét.
A jegyzőkönyv mellékelte az elvégzett mérések eredményeit tartalmazó mérési jegyzőkönyv.
A nem megfelelő minősítés esetén optimális megoldási javaslatokat biztosítunk a hibák, hiányosságok megszüntetésére.
Villamosmérnöki szolgáltatás magánszemélyek részére:Az építtetők, építészek és szolgáltatók közötti szoros együttműködés elengedhetetlen, különösen, ha új építésről vagy korszerűsítésről van szó. Már a tervezési fázisban tanácsot adunk, és építészével egyeztetve elvégezzük,